Перемога любить Вірних!

Дорогі друзі! Сьогодні маю честь виступити перед вами у зв’язку з важливою датою. Десять років тому в Одесі з’явився новий вищий військовий навчальний заклад – з тимчасово окупованого Криму передислокувалася Академія Військово-Морських Сил.

Єдиний виш країни, який готує морських офіцерів, тепло прийняла Військова Академія і санаторій “Біла Акація”, за що ми їм безмежно вдячні.

Відтоді спливло багато води і крові… АВМСУ трансформувалася спочатку в факультет Одеської морської академії, потім в Інститут, з подвійним підпорядкуванням. ОМА, пане ректору, Вам теж дякую – за прийом, за підтримку, за надання матеріальної бази та багато чого ще!

Попри всі негаразди, ми вистояли і продовжили виконувати свою місію. Інститут Військово-Морських Сил відправив у досить складне, а після початку повномасштабної війни – й страшне доросле життя людей, яких назвали Вірними.

Це ті курсанти, які виконали гімн України під прицілом окупантів, що захопили наш Севастополь. Вони стали гідними офіцерами, командирами українських кораблів, інших підрозділів ВМС.

І вони здивували весь світ!

Випускники Інституту, Вірні, заманювали російські кораблі під вогонь берегових батарей. Вони завдали смертельних ударів по ворожих одиницях, потопили крейсер “Москва”. Вони зробили морський десант на півдні України ненауковою фантастикою. Загнали ворожі корвети та фрегати в тилові бази, звідки ті не сміють і носа казати.

Професійні, розумні, сміливі, справжні патріоти своєї країни! І точно так само служать все нові й нові випуски Інституту Військово-Морських Сил.
Ми створюємо майбутнє України.

Майбутнє, в якому море не нестиме загрози, а буде запорукою процвітання. Над ним не літатимуть ракети, не лунатимуть артилерійські залпи, не погойдуватимуться на хвилях рогаті міни. Воно стане зоною миру, співпраці, комерції.

І щоразу, коли ворог, хто б ним не був, спробує змінити ситуацію, ми, Військово-Морські Сили, станемо на захист України й нашого Чорного моря. У нас вже є унікальний досвід реалізації стратегії sea denial – це буквально перекладається як “заборона моря”. Коли ворог, нехай і сильний, просто позбавлений можливості проводити скільки-небудь ефективні операції в акваторії. Так і сталося з нацистською росією.

Це все, зокрема, заслуга Інституту Військово-Морських Сил, його офіцерсько-викладацького складу, цивільних працівників, матросів і старшин постійного складу, курсантів, випускників.

Ми вже помстилися за 2014-й.

І ми повернемося, улюблений Криме!

Слава Україні!

Начальник Інституту Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Максим Кіріакіді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *