19 (31) травня 1853 року народився Миклуха Володимир Миколайович, морський офіцер, капітан 1 рангу, командир броненосця берегової оборони “Адмірал Ушаков”, загинув у битві під Цусімою.
Народився на Чернігівщині, походив із роду запорозьких козаків, молодший брат всесвітньо відомого мандрівника Миколи Миклухи-Маклая. Брав участь у військовій організації «Народна Воля». Після розгрому організації випадково уникнув арешту і залишився на військовій службі. Закінчив Морське училище.
З 1873 року — мічман. Почав службу на броненосцях «Чародійка» і «Севастополь» на Балтиці. На допоміжних крейсерах Чорноморського флоту «Аргонавт» і «Володимир» брав участь у російсько-турецькій війні 1877—1878 років. Після війни ходив на суднах Добровільного флоту, який підтримував термінове і поштове товарно-пасажирське сполучення між Одесою і портами Тихого океану. З січня 1886 року майже 2 роки командував пароплавом «Владивосток».
У 1888 році повернувся у військову службу на чорноморський броненосець «Катерина II». У 1889 році прослухав курс мінної справи та отримав право командувати міноносцями. У 1890 році командував міноносцем «Кілія» в Практичній ескадрі Чорного моря. У 1891–1895 роках в чині капітана ІІ рангу служив старшим офіцером на ескадреному броненосці «Дванадцять апостолів». У 1895–1897 роках командував морехідним канонерським човном «Кубанець». У 1898 році став капітаном І рангу. У кампаніях 1901–1902 років командував броненосцями «Не чіпай мене» та «Первісток».
У російсько-японській війні командував броненосцем берегової оборони “Адмірал Ушаков” із загону контр-адмірала М. І. Небогатова, який під час під час першого дня Цесімської битви 27 травня 1905 року отримав пошкодження і відстав від кораблів своєї ескадри. Наступного дня 28 травня під час спроби прориву до Владивостока його перехопили японські броненосні крейсери “Івате” і “Якумо”. Володимир Миклуха вирішив прийняти бій, а якщо можливості продожувати опір вичерпаються – затопити корабель. Коли після низки влучань “Ушаков” почав тонути, поранений Миклуха наказав своїм підлеглим рятуватися, а сам до останнього залишався на командирському містку. Опинившись у воді, температура якої становила всього 11°C, і побачивши японські рятувальні шлюпки, він гукнув англійською мовою: “Рятуйте спочатку матросів, потім офіцерів!”. Японці забрали у полон 339 моряків “Ушакова”, але Володимир Миклуха помер у воді від втрати крові й переохолодження.
Ілюстрації з публікації Владлена Мараєва «Українці в Цусімській битві. Як у російсько-японській війні гартувались офіцери майбутнього українського флоту», розміщена на ресурсі dsnews.ua 27.05.2020